Koniec ocen w szkołach? Całkiem możliwe już w 2019 roku.

1771

Unia Europejska wydała nowe rozporządzenie: Koniec z ocenami w szkołach do 2019 roku w każdym kraju członkowskim UE. – Słowa komisarza ds. edukacji Tibor Navracsicsa’a.

 

 

Kompetencja uczniów nie może podlegać jakiejkolwiek ocenie, to wpływa na nich stresująco i znacznie obniża ich poziom przyswajania wiedzy – Oznajmił w oficjalnym oświadczeniu komisarz do spraw Edukacji Tibor Navracsicsa, powołując się na ekspertyzy i badania prowadzone przez naukowców w Międzynarodowym Ośrodku Edukacji w Brukseli.

 

Jak to jest z tym końcem ocen w szkołach?

Z badań wynika ,że uczniowie którzy nie są poddawani ocenie, zwiększają przyswajalność wiedzy o 17%. Według naukowców, stres wynikający z ciągłej presji z strony nauczycieli prowadzi do obniżenia kompetencji uczniów.

Warto wprowadzić ten program do szkół, już w przyszłości będziemy głosować nad ustawa wprowadzająca program do krajów Unii Europejskiej.  – zaznaczył Navracsicsa’s. Wszystko ma się rozstrzygnąć przed rokiem 2019.

 

Dzięki wprowadzeniu programu bezstresowego, uczniowie szybciej będą mogli się rozwijać, ale czy bez ” motywacji” będą w ogóle chcieli się rozwijać?. Nauczyciele protestują, bo według nich – Nic tak nie motywuje jak ocena niedostateczna-.
Według Ekspertów, z którymi Zaborcza.pl przeprowadziła wywiad, wynika ,że nauczyciele stracą władze i autorytet co może być katastrofalne w skutkach.


Dałeś się wkręcić? Jeśli tak koniecznie UDOSTĘPNIJ ten artykuł tak by wkręcić swoich znajomych !

Powodzenia!

Komentarze

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY